Recetë vegane: Sallatë multi-kolor

Nëse keni zgjedhur të jeni veganë, ju vijmë në ndihmë me një recetë sa të shijshme, aq edhe të shëndetshme! Sallata multi-kolor do të ishte ideale për darkën e sotme. Ky ushqim është i pasur me gjitha vitaminat dhe fibrat e duhura përorganizmin . Pa harruar shërben edhe si një detoks i shëndetshëm.

Sallatë multi-kolor

Përbërësit: 180 gr oriz, 250 gr kërpudha, kopër, 100 grkarota, 2 thelbinj hudhër, 100 gr qepë, 20 gr xhenxhefil, 2 lugë vaj ulliri, 40 gr arra, 1 gjysmë brokoli, 1/4 e lakër kuqe.

Përgatitja: Vendosni orizin një tas sallate dhe mbulojeni me ujë. Lëreni thithë ujin për 1 orë, kullojeni dhe derdheni një tigan. Kur fillojë marrë ngjyrë, hidhini pak ujë vluar dhe lëreni ziejë për 1 orë temperaturë mesatare.

Nxehni vajin një tigan, shtoni karota, hudhra, qepë dhe xhenxhefil, shuajeni me ujë dhe lëreni ziejë për 10 minuta.

Hiqeni nga zjarri, lëreni ftohet dhe pastaj bashkojeni me orizin dhe arrat e thërrmuara.

një tigan tjetër thani kërpudhat e prera feta, shtonibrokolin e copëtuar. Bashkoni perimet, lakrën, koperin dheorizin, duke përgatitur një sallatë shumëngjyrëshe.

Previous ArticleNext Article