Si mund ta bëni vetë në shtëpi maskën jeshile që e shihni shpesh tek VIP-at?

Ky mot, as i ftohtë dhe as i ngrohtë, nuk është aspak i mirë për lëkurën tuaj. Prandaj ne kemi vendosur që t’ju sjellim një maskë shumë të lehtë që mund ta bëni në kushte shtëpi. Ju nevojitet një avocado, pak kos dhe mjaltë.

Merrni avokado shtypeni pak në një tas të vogël, dhe më pas shtojini 1 lugë të vogël kos dhe mjaft derisa të krijohet në formën e pastës. Aplikojeni në fytyrën tuaj në formën e masazhit dhe lëri për 10-15 minuta. Për një dozë më intensive hidratimi, hidhni dhe 2 lugë të vogla vaj ulliri dhe rezultatet do i shihni menjëherë.

Lëkura juaj do jetë më e butë, e shkëlqyeshme dhe rrudhat do kenë “frikë” të krijohen.

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *