Alketa “kopjoi“ fustanin e Parashqevi Simakut pas 3 dekadash?!!

Alketa Vejsiu u shfaq së fundi me një fustan që zor të mos sillte ndermend ( atyre që e kanë parë) veshjen e famshme të Parashqevi Simakut në Festivalin e 27-të në RTSH, në vitin 1988, sic kujton tiranapost. al. Po ato mëngë super të fryra, ngjyrë e celët dhe xixa, dhe një dekolte e thellë në formë V-je.

 

View this post on Instagram

 

Full song on stories! ? Getting Ready!

A post shared by ALKETA VEJSIU (@alketavejsiu) on

 

Alketa na riktheu pas në kohën kur këngëtarja shqiptare e njohur për zërin e saj të bukur e të plotë, por edhe pamjen tejet joshëse, interpretoi atë që do mbetej si një prej këngëve më të bukura të repertorit të saj, “E duam lumturinë“.

Ikona e viteve 80, u largua drejt Shteteve të Bashkuara në vitin 1991, ku jeton dhe sot. Hera e fundit që u shfaq në skenë ka qenë në 1996-tën, tek Festivali i 35-të i Këngës në RTSH si e ftuar.

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article