Vjen lajmi i shumëpritur; Alvi Berisha nxirret nga kampi famëkeq sirian!

 

Alvi Berisha, vogëlushi shqiptar që prej vitesh ndodhet i vetëm në kampin famëkeq sirian Al-Hol, preku zemrat e miliona shqiptarëve e italianëve me historinë e tij të dhimbshme që u transemtua disa javë më parë në ‘Le iene”.

Duket se kalvari i vuajtjeve të 11 vjeçarit do të marrin fund, Alvin Berisha, është nxjerrë nga kampi Al-Hol dhe ndodhet në një vend të sigurt.

Lajmi është bërë i ditur nga mediat arabe.

Sipas këtyre burimeve, operacioni ende nuk ka mbaruar por pritet që shumë shpejt, Alvin të ribashkohet me babain e tij që ndodhet në Itali.

Operacioni i shpëtimit u realizua në bashkëpunim me “Gjysëm Hënën siriane”, Kryqi i Kuq ndërkombëtar dhe autoritet italiane dhe shqiptare.

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article