Mbyllen operacionet e kërkim-shpëtimit, ky është bilanci i viktimave të tërmetit dhe emrat e tyre

Shqipëria po përballet me një situatë të rënduar pas tërmetit të fortë të 26 nëntorit që goditi vendin dhe la pas dhjetëra të vdekur, qindra të plagosur e mijëra banesa të shkatërruara. Janë 24 viktima në Durrës dhe 26 në Thumanë.

Kërkimet nën rrënoja për persona të mbijetuar dhe viktima janë mbyllur një natë më parë, ndërsa numri i viktimave ka shkuar në 50. Kryeministri Edi Rama konfirmoi sot se janë 41 persona që po marrin ndihmë në spitale, 34 prej tyre në Qendrën Spitalore të Traumës, 4 në Spitalin e Durrësit dhe 3 janë dërguar për kurim jashtë vendit.

Ndërkohë ka nisur vlerësimi i dëmeve të godinave të shembura apo atyre të dëmtuara.

Kjo është lista zyrtare me emrat e viktimave që humbën jetën në tërmetin katastrofik të 26 nëntorit:

DURRËS

 1. SHEMSEDIN SHUKRI ABAZI 08.07.1987, DURRES
 2. DIENA AJET KARANXHAJ 07.10.1989, DURRES
 3. ERIVOLA BAJRAM BROSHKA 20.05.1991, DURRES
 4. BAJRAM ZEQIR HAJDARAMATAJ 30.07.1963, DURRES
 5. AMELIA ALBERT LALA 21.05.2009, DURRES
 6. KRISTI EDUART RECI 17.08.1994, DURRES
 7. ESIELA DORJAN KARANXHA 10.01.2011, DURRES
 8. EDUARD NDUE RECI 09.09.1965, DURRES
 9. SADIK HAMIT QATO 14.09.1934, DURRES
 10. KLAUS EDUART RECI 06.05.1988, DURRES
 11. DOLORA PERILI RECI 06.01.1970, DURRES
 12. SABAHETE HALIL LALA 04.02.1940, DURRES
 13. GRISILDA SHKELQIM LALA 15.06.2000, DURRES
 14. DIONISA ALBERT LALA 30.01.2018, DURRES
 15. ENIS ALBERT LALA 30.01.2018, DURRES
 16. EMILJO ALBERT LALA 28.06.2013, DURRES
 17. MARJETA ISUF LALA 08.10.1988, DURRES
 18. ILIR RAM LALA 20.11.1966, DURRES
 19. ISAH SHUKRI ABAZI 30.11.1990, DURRES
 20. ROZETA THANAS MECJA 31.08.1960, DURRES
 21. SOTIRAQ VANGJEL MISHA 30.07.1964, DURRES
 22. NAFIJE HAZIZ REXHEPI 30.09.1945, DURRES
 23. FLATAR ZENELAJ 1955, DURRËS
 24. XHULJETA SKENDER GJANA 20.05.1959, DURRES

THUMANË

 1. BUKURIE ISLAM LEKA, 03.03.1939, THUMANE
 2. FATMIRA QAZIM CARA, 07.07.1966, THUMANE
 3. ERISA CARA, 28 VJEC, THUMANE
 4. HASAN ALBERT CARA, 15.12.2001, THUMANE
 5. FATMIRA CUKA, 44 VJEC, THUMANE
 6. SARDI CUKA, 19 VJEC, THUMANE
 7. SELVI DYLE LALA, 27.07.1945, THUMANE
 8. ARJELA ROLAND LALA, 15.10.2014, THUMANE
 9. HAJRIE MUSTAFA VATA, 64 VJEC, THUMANE
 10. KRISTIAN MARJAN PRECI, 02.08.1994, THUMANE
 11. SAIMIR PELLUMB GREGU, 31.09.1988, THUMANE
 12. LUTFIE XHAFER CUPI, 20.10.1961, THUMANE
 13. KLEMENT HAJREDIN CUPI, 28.04.1985, THUMANE
 14. DRITA KASTRIOT CAKONI, 10.10.2004, THUMANE
 15. SADAJANA BASHKIM HYSA, 08.06.1998, THUMANE
 16. ALMIR ALBERT CARA, 22.02.1990, THUMANE
 17. ROLEJDI SERVET VATA, 18.10.2012, THUMANE
 18. PELLUMB SAMI GREKU, 09.12.1962, THUMANE
 19. CELIKE NEVRUZ GREKU, 31.08.1962, THUMANE
 20. HAJREDIN AHMET ÇUPI, 21.02.1953, THUMANE
 21. ELIOS GEGA, THUMANE
 22. ADERINA HASAN KADILI, 08.06.1998, THUMANE
 23. ANTHI ILIA CARA, 02.02.1947, THUMANE
 24. ERSID AFRIM HOXHOLLI, 22.06.1987, MAMURRAS
 25. KASTRIOT QAZIM CAKONI, 31.08.1973, THUMANE
 26. DIASTELA ISMAIL STENECI, 14.05.1994, THUMANE

Burimi: Balkanweb

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article