Horoskopi ditor, e hënë 10 Shkurt 2020

Dashi

Dashuria më në fund kthehet protagoniste këtë fillim të javës, edhe falë faktit se do të keni Venusin në shenjën tuaj, që do të mbrojë çështjet e zemrës dhe do të rikthejë vrullin në marrëdhënien e çiftit. Nëse është e vërtetë që në punë do ju duhet ende shumë durim, në dashuri do të gjeni referencat e duhura për t’u ndier mirë dhe për të zbutur të gjitha zhgënjimet, që rrjedhin nga problemet e lidhura me paratë dhe profesionin. Vetëm në pranverë, disa çështje që lidhen me punën do të zhbllokohen.

Demi

Këto muajt e parë të vitit do të jenë më të rëndësishmit për Demin. Këtë të hënë, ju do të keni mbështetjen e Hënës që do t’ju japë një dorë të madhe, sidomos në marrëdhëniet ndërnjerëzore dhe gjithashtu do t’ju ndihmojë në një lidhje në çift. Brenda muajit tjetër, shumë gjëra mund të të marrin vrull, si personalisht ashtu edhe profesionalisht. Për këtë arsye, do të duhet të jeni optimistë dhe pozitivë dhe të mos e lejoni veten të zhyteni në dëshpërim, nëse hasni ndonjë pengesë.

Binjakët

Të hënën dhe të martën do të ketë një hënë disonante që mund t’ju ??shkaktojë disa dhimbje koke. Puna rikthehet protagoniste absolute në jetën tuaj, por edhe prania e Venusit në një aspekt pozitiv, mund t’ju ??japë një dorë të madhe në marrëdhëniet romantike. Dikush madje mund të mendojë për ndarjen e një projekti të rëndësishëm me të dashurin apo të dashurën.

Gaforrja

Pas një periudhe jo shumë pozitive, një fazë shumë interesante po hapet për ju tani. Kundërshtimi i Jupiterit dhe Saturnit është gjithmonë i pranishëm dhe nuk do t’ju lejojë të bëni asgjë që dëshironi, por është gjithashtu e vërtetë që fillimi i kësaj jave mund të sjellë një lajm të mirë. Do të jetë një javë në rritje, në të cilën vendosmëria juaj do të kapërcejë edhe pengesat që do të gjeni në mënyrë të pashmangshme. E shtuna dhe e diela e ardhshme do t’i kushtohen ekskluzivisht ndjenjave.

Luani

Brenda kontekstit të punës do t’ju kërkohet, deri në muajin Mars, të bëni një zgjedhje të rëndësishme. Ju jeni duke pritur për një përgjigje që duhet të vijë shpejt dhe që mund të rezultojë vendimtare për shumë gjëra. Ju gjithashtu do të duhet të jeni të mirë në stimulimin e njerëzve përreth jush, që të bashkëpunojnë në mënyrë të frytshme. Horoskopi juaj gjithashtu do t’ju japë një dorë të madhe në marrëdhëniet ndërnjerëzore dhe marrëdhëniet e reja.

Virgjëresha

Në këtë moment, veçanërisht falë Hënës në një aspekt pozitiv, ju jeni ndër shenjat më paqësore dhe të mbrojtura të zodiakut. Nëse ka patur një pushim në janar në lidhje me dashurinë, në shkurt gjërat do të jenë shumë më mirë dhe ndjenja juaj mund të zgjohet. Nëse ka pasur një farë tensioni, tani mund të keni një dëshirë të fortë për pajtim. Eshtë gjithashtu një periudhë e favorshme për ata që kanë biznesin e tyre ose janë të vetëpunësuar.

Peshorja

Lodhja që po ndjeni po ju bën dembelë dhe refraktarë ndaj veprimeve. Ju po shtyni shumë vendime nga frika se mos bëni ndonjë gabim, ose ngaqë nuk doni të keni pasoja. Për momentin, janë kryesisht ndjenjat që janë rikthyer të vihen në diskutim. Në punë, disa ndryshime do të jenë të nevojshme deri në prill, disa madje mund të jenë traumatike. Nëse jetoni një histori që po zvarritet prej ca kohësh, do të ketë ndarje nëse lejoni që problemet e punës të ndikojnë në jetën tuaj të dashurisë.

Akrepi

Deri të Mërkurën do të duhet të tregoheni të kujdesshëm sidomos për shpenzimet. Ka qenë një javë shumë e lodhshme kjo që kaloi. Mund të ketë ndonjë shpenzim të papritur dhe do t’ju detyrojë të duhet të shtrëngoni rripin. Kjo mund t’ju fusë në një gjendje të keqe. Ju gjithashtu do t’ju duhet shumë maturi në dashuri. I gjithë ky nervozizëm mund të prishë ekuilibrin në marrëdhënie. Kjo është arsyeja pse ju do të duhet të jeni në gjendje të vetëkontrolloheni.

Shigjetari

Një javë veçanërisht e shqetësuar fillon, edhe për shkak të Hënës disonante që mund t’ju shkaktojë shqetësim. Pastaj, nga e marta do të fillojë një fazë rikuperimi e cila do të zgjasë deri në fundjavë. Do të ketë pak ‘ndryshk’ për të eleminuar midis të hënës dhe të martës, por padyshim që do të jetë thjesht një fazë kalimtare. Këshillat e yjeve janë që të mos bëni shumë përpjekje fizike dhe të kujdeseni më shumë për ushqimin.

Bricjapi

Tani jeni duke kaluar një fazë kaosi, sepse keni shumë projekte dhe pak kohë për t’i realizuar ato. Eshtë e vërtetë që ju keni mbështetjen e Jupiterit dhe Saturnit, por është po aq e vërtetë që do të keni një ndjesi të fortë që diçka nuk po shkon siç duhet, edhe për shkak se koha nuk është kurrë e mjaftueshme për ju. Kjo ndjenjë e pasigurisë mund të krijojë një gjendje shpirtërore të keqe dhe të ju bëjë tejet nervozë.

Ujori

Do të fillojë një fazë e inovacioneve të mëdha, që mund të sjellin rezultate të shkëlqyera. Midis prillit dhe majit shumë bashkëpunime mund të ndryshojnë, ose ju mund të vendosni të ndryshoni grupe pune ose pika referimi. Ata që jetojnë një dashuri të madhe mund të bëjnë disa sakrifica të rëndësishme. Mund të vendosni të transferoheni, ose të ndryshoni diçka në punë. Në përgjithësi, do të jetë një javë shumë pozitive, veçanërisht në mesin e saj.

Peshqit

Këto ditë mund të ndjeheni keq edhe për shkak të hënës disonante që mund të krijojë dhimbje koke serioze. Fakti është që shpesh ju ndodh të përvetësoni energji të jashtme negative, edhe pse negativitetet nuk ju shqetësojnë. Ndoshta do të ishte më mirë të injoroni gjërat dhe të jeni pak më egoistë. Mbi të gjitha, gjërat nuk po shkojnë keq dhe nuk ka kuptim të humbisni qetësinë për problemet e të tjerëve.

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article