Koronavirus mbyll dyert e Broadway!

Guvernatori i New York-ut, Andrew Cuomo njoftoi të enjten pasdite se shumica e tubimeve me më shumë se 500 njerëzve janë ndaluar në shtet. Si rezultat, Broadway do të mbyllet që nga 5 p.m. sot.

Më herët gjatë javës, pasi njerëzit ishin shqetësuar për përhapjen në masë të koronavirusin, dhe për rreziqet e grupeve të mëdha të njerëzve që gjendeshin në një vend, disa prodhues ishin përpjekur të fshinin ndikimin e pandemisë duke ofruar bileta me zbritje të thellë.

Producenti Scott Rudin njoftoi të martën se ai do të krijojë një “normë çmimesh me zbritje të thellë” për të pesë shfaqjet që ai ka aktualisht në Broadëay; bileta për The Book of Mormon, To Kill a Mockingbird, West Side Story, Who’s Afraid of Virginia Woolf? dhe The Lehman Trilogy do të kishte filluar të shiste bileta për vetëm 50 $; ata zakonisht shesin për 200 dollarë një biletë ose më shumë.

Ulja e çmimit të Rudin do të ishte aplikuar në shfaqje deri më 29 mars.

“Nuk dua që aktorët të shikojnë në një det me “red velvet”. Askush nuk e dëshiron këtë. Nuk dua fatkeqësi në këto ndërtesa – dua t’u jap njerëzve mundësinë të shohin këto shfaqje kur nuk mund të jenë në gjendje të përballojnë biletat apo edhe të marrin bileta, “tha Rudin për Hollyëood Reporter. Ndërkohë, kryebashkiaku i Neë York Bill de Blasio dukej I sigurt se nuk do të duhej të merreshin masa më drastike, duke raportuar për CNN të enjten, “Unë nuk dua ta shoh Broadway të “errësohet” nëse mund ta shmangim atë. Unë dua të shoh nëse mund të arrijmë një lloj ekuilibri ”. Njoftimi nga zyra e guvernatorit erdhi menjëherë pasi u dha ajo intervistë. Qendrat për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve kanë inkurajuar “distancimin social” si një metodë të parandalimit së koronavirusit dhe në mënyrë specifike u kanë bërë thirrje amerikanëve që të shmangin ambientet e mbushura me njerëz.

Marrë nga Vogue

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article