Shkon në 64 numri i të infektuarve me Koronavirus në Shqipëri!

Ashtu siç pritej çdo ditë regjistrohen raste të reja ty infektuar me Covid-19 në vendin tonë.

Ministria  e Shëndetêsisë ka njoftuar se numri zyrtar i pacientëve me koronavirus në vendin tonë ka shkuar nē 64.

Kujtojmë se deri tani numri i viktimave nga kjo sëmundje ma shkuar nē 2; një grua 73 vjeçare qu humbi jetën disa ditë më parë në spitalin  e Durrësit dhe një burrë 66 vjeçar nga Lushnja që u nda nga jeta dy ditë më parë.

 

Previous ArticleNext Article