Trajneri Guardiola/ Dhuroi 1 mln euro për Covid-19 por humb të ëmën nga sëmundja!

Dolors Sala, mamaja e trajnerit të famshëm të futbollit Pep Guardiola ka ndërruar jetë në Barcelonë për shkak të Covid19.

82-vjeçarja ishte prekur nga koronavirus dhe lajmi i ndarjes nga jeta është konfirmuar edhe nga mediat angleze.

Guardiola, aktualisht trajneri i Manchester City, vetëm pak ditë më parë dhuroi 1 milion euro për të ndihmuar Spanjën në luftën ndaj COVID-19, para këto që u vunë në shërbim të blerjes së pajisjeve mjekësore.

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article