Archie feston 1-vjetorin, videoja e ëmbël e vogëlushit të Meghan dhe Princ Harry!

Dita e sotme është mjaft e veçantë për Meghan Markle dhe Princi Harry pasi djali i tyre Archie feston ditëlindjen e tij të parë.

Kanë qenë vetë ata që kanë ndarë një video të ëmbël duke i lexuar Archie-t një libër për fëmijë në 1-vjetorin e tij.

Meghan shfaqet duke i lexuar “Duck! Rabbit! ” djalit, ndërsa babai krenar, Harry, i filmon. Libri është një nga tregimet më të preferuara të Archie-t, i cili nuk rri dot pa e shfletuar atë.

Archie i paduruar duket se shpërqendrohet nga një libër tjetër dhe Meghan i thotë: “Le të përfundojmë së pari këtë libër”. Videoja mendohet se është regjistruar në Kaliforni, ku Meghan dhe Harry janë duke jetuar tani.

Pas largimit nga Britania e Madhe Meghan, Harry dhe Arcie i vogël u zhvendosën në Kanada, por pas disa muajsh ata transferohen në Kaliforni, SHBA.

View this post on Instagram

"Duck! Rabbit!" with Meghan, The Duchess of Sussex (and Harry, The Duke of Sussex behind the camera), read to their son Archie for his 1st birthday. Happy Birthday, Archie! . Thank you #DuchessMeghan for helping us to raise urgent funds for our coronavirus appeal by reading "Duck! Rabbit" by @akrfoundation, illustrated by @tlichtenheld (published by @chroniclekidsbooks). . As the world grapples with the coronavirus pandemic, children’s lives are being turned upside down. By donating to Save with Stories, you can support the most vulnerable families in the UK and around the world by helping to provide early learning packs, supermarket vouchers, essential household items and virus protection. . Please donate today by visiting our website. Link in bio. . Or you can text STORIES to 70008 to give a one-off donation of £5. . Together, we can help families get through this. . You can only donate via text from a UK mobile. You’ll be billed £5 plus standard rate text message. We receive 100% of your donation. By texting STORIES you agree to calls about fundraising appeals, campaigns, events and other ways to support. Include NO PHONE to opt out of calls. Queries? 02070126400. Read our Privacy Policy savethechildren.org.uk/privacy The Save the Children Fund is a charity registered in England and Wales (213890) and Scotland (SC039570) . #SaveWithStoriesUK #SaveWithStories #GrowingThroughThis

A post shared by Save The Children UK (@savechildrenuk) on

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article