Olta Boka nuk shqetësohet nga kilogramët e tepërt të shtatzanisë: Dua të shijoj cdo sekondë me të voglën time…

Sjellja një jetë e një fëmije është një mrekulli që kërkon dhe sakrifica, e për shumë femra, një prej tyre është edhe humbja qoftë dhe përkohësisht, linjave të mbajtura me aq kujdes. Sidomos në kohët tona, kur presioni për pamjen sikur është shtuar, shohim plot raste nënash të reja që nxitojnë të kthehën në formën e mëparshme. Olta Boka nuk është një nga ato. Prioritetet e saj në jetë, kanë ndryshuar. Jo se nuk e kërkon linjën, por për momentin, nuk do që të shpenzojë kohë me veten, sepse do t`i rikthehet edhe stërvitjes edhe kujdesit ushqimor, vetem se thjesht tani është e fokusuar tek Gaia.

 

View this post on Instagram

 

Te kjo foto shoh perendimin, si dhurate nga Zoti, per te embelsuar mbylljen e dites me ngjyrat me te sheqerosura. Shoh karrocen si motivin per te filluar nje tjeter dite te mbushur me ngjyra, por nuk me shpeton nga syte as vetja. Shoh nje version te ndryshuar, patjeter te permbushur, e me zemren duke shperthyer nga kenaqesia, por edhe me disa kg te shtuara kokeforta per 2 muaj 😊 Shoqeria, padashur, ushtron presion mbi standardet e bukurise dhe nuk e mohoj qe ndonjehere e kam vene ne diskutim nese do te mundem te rikthehem ne peshen e meparshme. Por une kam besim, me aq sa njoh veten, me disiplinen, kujdesin qe tregoj ndaj vetes, me kontrollin ndaj ushqimit e me aktivitet fizik, qe shume shpejt, kg nuk do te jene me nje “shqetesim” per mua. Per momentin zgjodha te shijoj cdo sekonde me te voglen time, sepse e di qe koha kalon shpejt e do te me marre malli per keto momente te pakthyeshme. E nese kilogramet jane e keqja kokeforte qe erdhi me te miren dhe bekimin 👶🏼, mund edhe te qendrojne aty pergjithmone 😅😂🤣

A post shared by 𝐎𝐋𝐓𝐀 𝐁𝐎𝐊𝐀 (@oltabokaofficial) on

“Te kjo foto shoh perendimin, si dhurate nga Zoti, per te embelsuar mbylljen e dites me ngjyrat me te sheqerosura. Shoh karrocen si motivin per te filluar nje tjeter dite te mbushur me ngjyra, por nuk me shpeton nga syte as vetja. Shoh nje version te ndryshuar, patjeter te permbushur, e me zemren duke shperthyer nga kenaqesia, por edhe me disa kg te shtuara kokeforta per 2 muaj.
Shoqeria, padashur, ushtron presion mbi standardet e bukurise dhe nuk e mohoj qe ndonjehere e kam vene ne diskutim nese do te mundem te rikthehem ne peshen e meparshme. Por une kam besim, me aq sa njoh veten, me disiplinen, kujdesin qe tregoj ndaj vetes, me kontrollin ndaj ushqimit e me aktivitet fizik qe shume shpejt kg nuk do te jene me nje “shqetesim” per mua. Per momentin zgjodha te shijoj cdo sekonde me te voglen time sepse e di qe koha kalon shpejt e do te me marre malli per keto momente te pakthyeshme.E nese kilogramet jane e keqja kokeforte qe erdhi me te miren dhe bekimin, mund edhe te qendrojne aty pergjithmone”, ka shkruar ajo.

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article