Koronavirusi i ri: evidentohet një rast në Francë!

Teksa një pjesë e shteteve tashmë kanë nisur vaksinimin ndaj virusit Covid-19, një variant i ri i koronavirus që është shfaur në Britaninë e Madhe pak javë më parë ka krijuar paqartësi në institucionet shëndetësore. Një pjesë e mirë e shteteve evropiane kanë mbyllur fluturimet me Britaninë.

Sakaq ditën e djeshme është evidentuar rasti i parë në Francë me variantin e ri ishte dikush që kishte mbërritur nga Londra, në 19 dhjetor. Ministria franceze e shëndetësisë tha se ai ishte asimptomatik dhe aktualisht po vetë-izolohej.

Previous Article