6 trendet që do të drejtojnë modën këtë pranverë!

Ne vumë re disa trende të përsëritura në pasarelat e koleksioneve  Pranverë/Verë 2022 që do të jenë copëza të mirëseardhura në veshjet tuaja pranverore. Nga trikoja “less is more” deri tek kombinimet krejt të bardha, këto janë 6 tendencat që parashikojmë për pranverën.

Punimet me grep

Këtë sezon, detajet e thurjes me grep të punuar në shtëpi ishin një temë e pranishme në pasarela.

Triko të shkurtra 

Në stinët e kaluara, ne kemi parë një fluks të madh të trikove të stilit “babai”, por këtë sezon dizajnerët morën një qasje të shkurtuar me krijime që ngjajnë me ngritjen e supet që ndihen paksa retro.

Minifundet

Ne ende adhurojmë një fund midi, por pranvera ka të bëjë vetëm me mini. Dizajnerët i kanë stiluar me bluza dhe xhaketë sportive të koordinuara, por një pulovër me përmasa të mëdha dhe çizme deri tek gjuri do ta mbajnë fundin e vogël të përshtatshëm për çdo ditë.

Printi kuadrat 

Printi kuadrat u bë sportiv në pistat e koleksionit Brandon Maxwell dhe Michael Kors, ndërsa Prabal dhe Carolina Herrera përzienin printin e natyrshëm të motit të ngrohtë me pëlhura me tema të motit të ftohtë dhe pallto prej pellushi.

Outfit i bardhë

Është bërë e qartë se dizajnerët kanë dhënë pëlqimin e tyre për të veshur një kombinim krejt të bardhë gjatë gjithë vitit. Fustanet e bardhë maxi lundruan në pasarelat e Fendi, apo kostumet e bardha që pamë gjithashtu tek Erdem .

Recipetat minimaliste

Recipetat minimaliste, të veshura si bluza, pushtuan pistat e Jonathan Simkhai, Coach dhe Fendi, por edhe shumë marka të tjera. Për të arritur një pamje jo shumë të zhveshur, sytjenat u stiluan së bashku me kostumet, fundet me pala dhe xhaketat.

Previous ArticleNext Article