20.5 C
Tirana
E premte, 9 Qershor, 2023
spot_imgspot_img

Pamjet më ikonike të yjeve në tapetin e kuq te Oscars!

Cmimet Oskar: Eventi më I madh I vitit në Hollivud është I mbushur me elegancë, shkëlqim dhe glamour. Ja disa nga veshjet më ikonike të yjeve në tapetin e kuq të kësaj ceremonie madhështore:

Vivien Leigh, 1940

Audrey Hepburn, 1954

Grace Kelly, 1955

Elizabeth Taylor, 1961

Goldie Hawn, 1970

Meryl Streep, 1980

Jessica Lange, 1983

Anjelica Huston, 1986

Susan Sarandon, 1996

Gwyneth Paltrow, 1999

Angelina Jolie, 2000

Julia Roberts, 2001

Halle Berry, 2002

Charlize Theron, 2004

Marion Cotillard, 2008

Lupita Nyong’o, 2014

Emma Stone 2017

Lady Gaga 2019

easy dinner ideas

te ngjashme

Te fundit