Dua Lipa në listën e këngëtarëve më të pasur!

Karriera e artistes Dua Lipa është në një fazë lulëzimi.
Këngëtarja me origjinë shqiptare është bërë pjesë e listës së muzikantëve më të pasur në Mbretërinë e Bashkuar.

LOS ANGELES, CALIFORNIA – MARCH 14: Dua Lipa attends the 63rd Annual GRAMMY Awards at Los Angeles Convention Center on March 14, 2021 in Los Angeles, California. (Photo by Kevin Mazur/Getty Images for The Recording Academy )


Suksesi që ka arritur gjatë viteve të fundit ka shtuar ndjeshëm dhe buxhetin e Dua Lipës e cila tashmë është e rradhitur në vendin e dytë në listën e muzikantëvë më të pasur nën 30-vjeç. Pasuria e këngëtares shkon në 60 milion paund.

Sipas mediave ndërkombëtare ish-anëtari i One Direction, i cili është angazhuar vitet e fundit në karrierën e tij si solist, shtoi 25 milionë paund në pasurinë e tij duke e bërë atë muzikantin më të pasur nën moshën 30 vjeç. Pasuria e tij është 100 milion paund.


Lista e këngëtarëve më të pasur nën 30 vjeç

Harry Styles – £100 million
Dua Lipa – £60 million (joint)
Little Mix – £60 million (joint)
Niall Horan – £52 million
Louis Tomlinson – £48 million
Liam Payne – £44 million
Zayn Malik – £36 million
Sam Smith – £34 million
Stormzy – £26 million
Lewis Capaldi – £19 million

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article