Sinjalet për të njohur një ‘gentleman’ të vërtetë

Cilat janë sinjalet që mund të ndihmojnë një grua të njohë një ‘gentleman’ të vërtetë? Sajti britanik ‘Country Life’ ka renditur 39 shenja, disa shumë njohur, disa më kontroverse, që kanë ngjallur menjëherë një mal me komente në Twitterin e gazetës. Kështu zbulohet se mbajtja e një qeni Chihuahua si në rastin e Fedez është një e dhënë shumë e keqe, ndërsa të dish të argëtosh fëmijët siç bën princi Harry i Anglisë është sinonim i elegancës dhe besueshmërisë. Ja disa nga motivet, të vërteta apo të imagjinuara që do ta bënin një mashkull partnerin ideal.

 1. Një zotëri i vërtetë duhet të dijë si të lëvizë nëpër aeroporte me lehtësi
 2. Nuk duhet t’ia përplasë kurrë derën në fytyrë dikujt (veçanërisht një gruaje)
 3. Duhet të dijë të rrisë një qen ose një trëndafil
 4. Si në rastin e princit të Suedisë, Carl Phlip duhet të jetë i vetëdijshëm se mjekra edhe mund të hiqet, por një tatuazh qëndron përgjithmonë
 5. Duhet ta kuptojë kur është momenti që nuk duhet të thotë asnjë fjalë
 6. Duhet të ketë të paktën një kostum të bërë me porosi, formal ose jo
 7. Duhet të shmangë rroba dhe çorape me ngjyra të ndezura dhe duhet ‘ti mbajë këpucët gjithmonë të pastra
 8. Duhet ta vërë telefonin me heshtje gjatë një darke
 9. Duhet të mbajë çantat e mysafirëve të tij deri në dhomën e tyre
 10. Duhet të dijë t’i japë fund një lidhjeje duke e parë atë në sy
 11. Nuk duhet të druhet asnjëherë për të thënë të vërtetën
 12. Duhet të vijë në takime 5 minuta para orarit të caktuar
 13. Duhet të dijë lojëra me të cilat të argëtojë fëmijët, siç arrin të bëjë princi Harry i Anglisë
 14. Nuk duhet të mbajë një qen Chihuahua
 15. Duhet të dijë të drejtojë një barkë dhe një kalë.
easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *