Graviola: Bima anti-kancerogjene!

Graviola ndodhet e para në listën e bimëve me veprim anti-kancerogjen e cila ka ndikim të madh për shërimin e kancerit në mënyrë natyrale. Sulmon qelizat e kancerit në mënyrë të sigurtë dhe natyrisht pa efekte anësore të tilla si vjellje, humbje peshe, ose humbje e flokëve.

Graviola është një bimë çudibërëse. Hulumtimet shkencore kanë vënë në pah se ajo fuqishëm mbyt qelizat kanceroze dhe se është 10.000 herë më ë fuqishme se barërat bashkëkohore që përdoren për kemioterapi. Në dallim nga kemoterapia, graviola vepron duke shkatërruar vetëm qelizat kanceroze kështu që nuk lë pasoja të dëmshme në organizëm dhe nuk jep efekte të padëshiruara. Përkundrazi, madje ka edhe veprim pozitiv në sistemin imunitar.

Gjethet e bimës janë efektive dhe vrasin qelizat malinje për 12 lloje kanceri, duke përfshirë atë të zorrës së trashë, gjirit, prostatës, mushkërive dhe kancerit të pankreasit. Efektiviteti është 10.000 herë më i fortë në ngadalësimin e rritjes së qelizave të kancerit në krahasim me adriamycin dhe kemioterapinë që përdoret zakonisht. 

Mënyra e përdorimit: 
Merrni gjysëm (½) e lugës së çajit, dy – tri herë në ditë. Përzjejeni me pije të konsumit të përdishtëm si: çajra (çaj i gjelbër ose çaj i gjetheve të ullirit). Graviola është më efektive kur kombinohet me një dietë të shëndetshme dhe të ekuilibruar.

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *