Shuhet analisti i njohur. Lamtumirë, Andrea Stefani!

Është ndarë nga jeta  në mënyrë të parakohshme gazetari dhe analisti i njohur Andrea Stefani. Ngjarja e dhimbshme ka ndodhur ditën e sotme në një spital të Romës ku Stefani gjendej për t’u kuruar ka një sëmundje e rëndë.

Stefani, ka punuar për më shumë se 20 vjet në medie të ndryshme, si kryeredaktor i “Shekullit”, drejtues i emisionit investigativ “Hapur” , analist në emisionin “Opinion” etj. Ai është gjithashtu autor i librit “Albanistan” si dhe ka qenë pranë publikut dhe me analizat dhe opinionet që botonte në të gazetat e përditshme si “Panorama”, “Shekulli” etj

Stafani do të mbahet mend edhe për kontributin e tij si aktivist në luftën kundër korrupsionit.

Revista “Bordo” i shpreh ngushëllimet familjarëve!

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *