Yjet që influencojnë modën në Coachella

Festivali veror i muzikës me fashion në botë fillon sot më 14 prill 2017 edicionin e tij të 18-të dhe bashkë me të vijnë yje dhe influencuese, me rretet e tyre sociale që trondisin.

Në këto ditë, sa herë do të hapim një media sociale do të shohim gërsheta, lule, muzikë dhe efekte skenografike të jashtëzakonshme, që vijnë drejtpërdrejtë nga bregu perëndimor i SHBA-së dhe nga ky festival që në vitin 2015 arriti përfitime prej 84 milionë dollarë.

Por kush janë influencueste e modës më të fuqishme të Coachella?

#1 Taylor Swift, The Bleach-ella Babe

183 milion followers

#2 Beyoncé Knowles-Carter, Queen Bey
113 milion followers

#3 Kylie Jenner, The Malibu Barbie
110 milion followers

#4 Gigi Hadid, The Boho Angel
36 milion followers

#5 Vanessa Hudgens, The (ex?) Queen of Coachella
30 milion followers

#6 Cameron Dallas, The Social Media Sweetheart
29 milion followers

#7 Shay Mitchell, The Pretty Little Party Babe
19,4 milion followers

#8 Jaden Smith, The Unconventional Fashion Kid
12 milion followers

#9 Chiara Ferragni, The Glam Princess
9 milion followers

#10 Zoë Kravitz, The Coach(reb)ella Queen
2,6 milion followers

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *