Lufte gazetarësh/ Minga-Lazes: Je gazetare VL!

Ështe dashur një shkak që te ndizen gjakrat, apo mëritë e mllefet e akumuluara mes dy gazetarësh.
Kryeredaktori i Living, Genti Minga dhe kryeredaktorja e Harmony Elda Laze u përfshihnë në një diskutim drejtshkrimor, që degjeneron në fyerje, kur dje në mbrëmje aktivisti Arbër Çepani vendosi një status lidhur me vdekje e 15-vjeçares Blerta Pepa, në të cilën u përfshinë mjaft komentues. Mes tyre dhe dy gazetarët e lartpërmendur. Minga i vuri në dukje në një koment të tij përdorimin e apostrofit në dy raste, ndërsa Laze iu përgjigj se kishte bëre shkurtim, sikurse ndodh me dy fjalë te tjera “krv” e “bq” (merreni me mend vetë kuptimin). Kaq i ështe dashur kolegut të saj për ta cilësuar “gazetare VL”. Në foto gjeni bisedën e plotë mes tyre!

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *