Femrat që kanë shënuar historinë e Festivalit të Kanës

Fillimisht janë aktoret mitike të festivalit, ato që kanë mbetur në memorjen kolektive me imazhin e tyre të paimitueshëm. Sigurisht këtu mund të mendojmë për Brigitte Bardot apo Grace Kelly. Pastaj nuk mund të mos përmendim këty yjet italiane që gjithnjë e ndezin tapetin e kuq nga sensualja Claudia Cardinale duke kaluar nga Sophia Loren deri tek më e fudnit Monica Bellucci. Duke u paraqitur me modele flokësh të sofistikuara, ato janë ikona të glamurit që hipnotizon La Croisette për dekada me stilin e tyre të mrekullueshëm

Ato na kanë verbuar, habitur dhe joshur. Gjeni në galerinë e fotove 20 femrat që kanë shënuar me praninë dhe stilin e tyre historinë e Festivalit të Kanës.

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *