12 personazhet që nuk e keni ditur që ishin të adoptuar

Jeta e yjeve të Hollywood-it dhe artistëve të muzikës, është e mbushur me surpriza, sidomos kur flasim për të shkuarën e tyre. Quajtur ndryshe si “histori hollivudianësh”, fëmijëria e shumicës prej të famshmëve ka prirjen të jetë një histori sa e trishtë, aq edhe e vështirë. Kushtet e rënda ekonomike, prindër problematikë – janë këto vetëm disa nga problemet madhore që fshihen në të kaluarën e fasadës së lumtur të figurave më të njohura. Një nga pengesat e hasura nga disa prej tyre, është dhe braktisja nga prindërit biologjikë, e për pasojë adoptimi nga një çift apo i afërm tjetër. Edhe pse jo të gjithë vujatën nga rritja me të tjerë prindër, raste si ai i Marilyn Monroe tregojnë krejt të kundërtën. Fenomene të tilla, ndryshe janë shpjeguar nga psikologët, si raste të dhimbshme, që kanë shtyrë këta njerëz të ecin akoma dhe më shumë përpara. Edhe pse nuk e kishim menduar kurrë, personazhe si Blondie apo Ray Liotta janë në të vërtetë fëmijë të adoptuar, mbiemri biologjik i të cilëve nuk është ai që njohim të gjithë. Në galeri do të gjeni listën e plotë të personazheve, e jemi të sigurt që shumë prej emrave do t’ju surprizojnë.

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *