8 modele kostumesh/Ja si t’i vishni

Rikthimi i kostumit, ja si të zgjidhni dhe si t’i vishni në mënyrë shumë të thjeshtë.

Prej kohësh uniformë e punës, kostumi në të vërtetë është më pak “i mërzitshëm” sesa mund të besohet. Në të vërtetë, çdo grua duhet të ketë një edhe për arsye që shkojnë përtej ditëve në zyrë.

Tendencat e këtij viti janë të favorshme për të menduarit tonë të tanishëm, ne kemi menduar t’ju ofrojmë disa veshjeve të kombinuara me disa këshilla të vogla stili.

Ne nuk flasim vetëm për modelin e zakonshëm xhaketë dhe pantallona: përveç kostumit, kemi bluza shumë të buta të zbukuruara me rrudha, xhaketa me dy kopsa, xhaketa pak a shumë të gjera dhe shumë më tepër.

Për të plotësuar mjafton një triko dhe një palë këpucë me takë ose atlete. Hidhni një sy propozimeve tona dhe shtoni një kostum në veshjet tuaja.

Nga e majta: kostum me pantallona, MANGO – ALEXANDRE BIRMAN, gjysmëçizme me lëkurë të bardhë me majë  – golf gri, MANGO.

Kostum stili i viteve’60

Nga  e majta golf me rudha, CO-çizme me lëkurë të zezë kostum xhaketë dhe pantallona, CHLOE’.

Kostum me minifund

Nga e majta kostum gri xhaketë dhe minifund TOPSHOP UNIQUE- golf I zi, BURBERRY – cçizme kamoshi, GIANVITO ROSSI.

Kostum elegant për mbrëmje

Nga e majta kostum i bardhë ROKSANDA – sandale me kristale, AQUAZZURA – golf i zi JIL SANDER.

Kostum ceremonial

Nga e majta kostum xhaketë dhe pantallona GUCCI – këpucë me perla, MIU MIU – golf me rrudha dhe detaje kadife, MONCLER.

Kostum “sportiv”

Nga e majta kostum xhaketë dhe pantallona leshi, STELLA MCCARTNEY – golf, BELLA FREUD – atlete model EQT, ADIDAS.

Kostum romantik

Nga e majta kostum xhaketë dhe pantallona me rrudha, triko dhe këpucë me lule, të gjitha H&M.

Kostum me vija

Nga e majta kostum me vija, ALEXACHUNG – sheshka lëkure COMMON PROJECT – golf i zi, MAISON MARGIELA.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *