Jona Spahiu xing me Alketa Vejsiun

Nuk është hera e parë që ndodh, por ama kur dy personazhe të televizionit veshin të njëjtin fustan, gjithmonë ngrihen hipoteza: kujt i rri më bukur? Një përplasje e tillë ka ndodhur midis Alketa Vejsiut dhe Jona Spahiut, të cilat kanë dalë në të njëjtin ekran, pra në atë të televizionit Klan me të njëjtën veshje. E kur ndodh që të dyja shfaqen në të njëjtin ekran pamja ‘kërcet’ dukshëm.

Nëse mendoni se është çështje gardërobe gaboheni, pasi të dyja vajzat e njohura të ekranit kanë zgjedhur një fustan aq elegant dhe të shtrenjtë të markës Elisabetta Franchi. Veshja totalisht e zezë me elemente të dukshme prej dantelle, bel të theksuar, mëngë me thekë dhe një bust i cili të mban të mbërthyer nga printimi i yjeve mbi të.

Nuk po fajësojmë asnjërën pse kanë bërë xing, por e lëmë në dorë të lexuesve tanë, për të vlerësuar se kujt i rri më bukur, edhe pse secila prej dy personazheve të ekranit, qoftë Alketa Vejsiu apo Jona Spahiu, janë unike në stilin e tyre. Por, komenti i fundit që mund të bëjmë ëshhtë, se Jona në fakt i ka dhënë më shumë pikë veshjes së saj me këpucët më thumba, ndryshe nga ato që ka zgjedhur Alketa.

Alketa Vejsiu
Jona Spahiu
easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *