Flokët, prerja dhe ngjyra që ju duhet për të luftuar moshën

Me kalimin e kohës, prerja e flokëve dhe ngjyra e tyre, bëhen një çështje mjaft e vështirë për tu zgjidhur për ata që dëshirojnë të kenë gjithmonë një pamje sa më të freskët e sa më “in”. Sipas disa studimeve është e vërtetuar se prerja  eduhur e flokëve dhe ngjyra që kombinon me fytyrën tonë, ndihmonë në një dukje më të re, por mund të ndodhë edhe e kundërta psi  gabimet mund të na rrisin në moshë. Prandaj po ju japim disa sugjerime për t’u frymëzuar.

Prerja mesatare bob: Një nga trendet më të njohura në kohët e fundit, si nga të famshëm ashtu edhe nga stilstët e flokëve është prerja mesatare bob. Ju mund të zgjidhni një prerje të barabartë nga fundi, e ti mbani me onde të kehta natyrale, ose ti bëni me shkallzim si në vitet ’70.

Flokët e shkurtër: dihet se flokët e shkurtër na rinojnë pasi na nxjerrin më në pah tiparet. Për këtë arsy aktorja Sharon Stone zgjodhi këtë version dhe një ngjyrë bionde të akullt për ti dhënë më shumë ndriçim buzëqeshjes së saj.

Ngjyrat e flokëve që na rinojnë: Keni parasyshë karizmën për tu pasur zili të Susan Sarandon? Sigurisht që kjo është edhe meritë e parukierit të saj që gjithmonë në tapetin e kuq zgjedh një look perfekt për të e në modë. Ajo që bie në sy në daljet e saj është ngjyra kafe bakri që rrezaton dritë në fytyrën e saj. Hijet e ngrohta jna një tjetër metodë e mirë për një pamje rinore, ai ajo e Catherine Zeta-Jones që e pëlqen gjithmonë ngjyrën e saj kafe intensive. Megjithatë biondet nuk zbresin kurrë nga podiumi që gjithmonë zgjidhet nga gratë.

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *