‘Yje në terr’/ Veshjet për Golden Globes 2018 ishin vetëm…të zeza!

Duket disi e pazakontë, për aq kohë sa presim kombinime ngjyrash, nuanca shkëlqyese e shumëçka tjetër që mund të krijojë fantazia e yjeve dhe dizanjerëve kur vjen puna tek tapeti i kuq. Por, ky nuk ka qenë rasti i Golden Globes 2018. Aktoret, por edhe kolegët e tyre meshkuj u panë të veshur me të zeza, aq sa situata dukej disi e pabesueshme. Arsyeja?

Siç e thamë edhe më herët, gjithçka u bazua në fushatën ‘Edhe unë’, që i kuhstohej viktimave të ngacmimeve seksuale në industrinë filmike dhe në fusha të tjera ku punësimi i femrave është kusht. Si kurrë më parë, artistët janë bashkuar për një qëllim të vetëm, duke mbytur të kuqen e tapetit tipik prej festivalesh apo eventesh artistike, me nuancën e errët të veshjeve të tyre. Por, kush dalloi më shumë këtë vit?

Më poshtë do të gjeni disa nga personazhet e veshura më mirë në këtë Golden Globes, dhe mos harroni, duhet të përgatiteni për versionin ‘all i black’!

Aleis Bledel

 

Alicia Vikander

 

Alison Brie

 

Allison Janney

 

America Ferrara dhe Natalie Portman

 

Catherine Zeta-Jones

 

Claire Foy

 

Dakota Johnson

 

Debra Messing

 

Elisabeth Moss

 

Gal Gadot

 

Greta Gerwick

 

Halle Berry

 

Heidi Klum

 

Helen Mirren

 

Issa Rae

 

Kerry Washington

 

Margot Robbie

 

Mariah Carey

 

Meryl Streep

 

Nicole Kidman

 

Rachel Brosnahan

 

Reese Witherspoon

 

Salma Hayek

 

Saoirse Ronan

 

Tracee Ellis Ross

 

Viola Davis
easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *