Vetëm mjaltë dhe kos, maska për fytyrën që ju këshillojmë ta bëni patjetër këtë fundjavë

Është maska e duhur për të nisur 2018 për të gjitha tipet e lëkurës.

Nuk është e nevojshme që të shkoni në sallone bukuri apo të shpenzoni shuma të mëdha parash, por mund të bëhet lehtësisht në kushte shtëpie dhe me dy përbërës që mund të gjenden shumë lehtë. Ju nevojitet vetëm pak kos dhe mjaltë.

Ajo çfarë duhet të bëni është thjesht të përzini këto dy përbërës në një tas të vogël dhe masën e krijuar vendoseni në fytyrë, duke shmangur rreth buzëve dhe syve.

Mbajeni në fytyrë për 10-15 minuta dhe më pas shpëlani fytyrën me ujë të ngrohtë. Këtë maskë aplikojeni një herë në dy javë.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *