Kungujt nuk përdoret vetëm për Halloween, ja maska që mund të bëni vetë në shtëpi

Kungujt përdoren (shpesh keqpërdoren) për festën e Halloween, por a e dini se ato janë shumë të vlefshëm edhe për lëkurën tuaj?

Ato janë një burim i madh antioksidantëve beta-carotene dhe vitaminave A dhe D, të cilat ndikojnë për një lëkurë më rinore dhe hidratimin e saj. Për këtë arsye ne kemi vendosur që t’ju sjellim se si të përgatisni një maskë me kunguj në kushte shtëpie.

Si ta përgatisni:
Në një tas të vogël vendosni pak tul kungulli, 2 lugë kos, 2 lugë mjalt dhe pak vaj ulliri. Përzijini këro përbërës me njëra- tjetrën dhe më pas vendoseni në fytyrë.

Kujdes: Aplikojini në një lëkurë të lagur dhe të pastër. Pas 10-15 shpëlani fytyrën me ujë të ngrohtë .

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *