Ujë i pastër si në ëndrra/Njihuni me 10 destinacionet nëpër botë, që do t’ju lënë pa frymë!

Është ende herët për të bërë plane për verën, por nga ana tjetër nuk mund të mbetemi indiferentë ndaj imagjinatës. Deti dielli, qielli i pastër, temperaturat e larta – kombinimi perfekt për atë çka ndryshe e quajmë relaks total. Arratisemi nga monotoni dhe i ftohti i dimrit, për të risjellë një tjetër formë të vetes, në kushtet më të mira të mundshme.

Edhe pse ka një pakicë njerëzish që preferojnë klimën malore, gjatë ditëve më të nxehta të vitit shumica rendin pas bregdetit ose çdo lloj destinacioni tjetër ku përfshihet…uji! Kështu, piketojmë një destinacion për të kaluar pushimet si duhet, ndërkohë kërkojmë pak më shumë se sa thjesht det apo liqen. Dëshirojmë të shijojmë nga afër mrekullitë e natyrës, aty ku uji dhe toka bëhen një në çdo aspekt të mundshëm.

E ku ka më bukur se sa pastërtia totale? Të shikosh gjithçka ka poshtë, edhe kur ke notuar deri në thellësi? Nëse keni nevojë të shkëputeni pak nga përditshmëria dhe koha e vrenjtur, atëherë ne ju ftojmë të njiheni me dhjetë destinacionet më përrallore në botë, që do t’ju bëjnë të mendoni për ca kursime mënjanë, që kjo verë, ose ajo pasardhëse, t’ju gjejë pikërisht në vendet e poshtpërmendura. Do të mahniteni!

Bahamas

Bodrum, Turqi

Jenny Lake, Wyoming

Hanauma Bay, Hawai

Cala Macarelleta, Spanje

Dalmatian Coast, Kroaci

Liqeni Tahoe, Kaliforni

Maldive

To Sua Ocean Trench, Samoa

Koh Phi Phi Don, Tajlande

 

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *