Kosi nuk është vetëm për t’u ngrënë, por edhe për të bërë këtë maskë për fytyrën

Kastravec dhe kos? Po nuk janë vetëm për t’u ngrënë, por me to mund te bëni një maskë shumë të efektshme për lëkurën e fytyrës.

Për të përgatitur këtë maskë, ju duhet një gjysmë kastraveci dhe një lugë gjelle kos të thjeshtë. Priteni kastravecin në feta dhe bashkë me kosin futeni në blender, deri sa të krijohet një masë homogjene.

Aplikojeni maskën në fytyrën tuaj dhe e lini të pushojë për 15-20 minuta. Më las shpëlajeni me ujë te ftohtë.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *