Aspak rastësore! Pas veshjes bardhë e zi të Inva Mulës, kishte një kuptim të fshehtë

Me një stil shumë klasik, elegant, si një franceze e lindur, Inva Mulën në rolin e moderatores në talent show-in “Virtuozët” e kemi parë të veshur vetëm me dy ngjyra: të zezën dhe të bardhën.

Nuk na dukej një zgjedhje rastësore, përkundrazi e kuptuam që ishte shumë mirë e menduar, por nuk e dinim cila ishte arsyeja….

Notat e muzikës në pentagram, tastiera e pianos, ju thonë gjë këto? Ishte më e thjesht nga sa mund ta kishim imagjinuar. Dashurinë për muzikën, Inva e përcolli edhe nëpërmjet veshjes së saj në çdo puntatë të “Virtuozët” vetëm bardhë e zi, e ndërsa në finalen e madhe bëri një përjashtim, duke u veshur me të kuqe.

Edhe kjo ngjyrë është simbol i dashurisë, kështu që padyshim as kjo nuk ishte një zgjedhje rastësore…dashuria jo vetëm për muzikën, por për artin në tërësi, për konkurrentët, jurinë, publikun…për të gjithë.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *