Foto të rralla historike, që duhet t’i shihni patjetër!

Bardh e zi, e parehatshme dhe me mungesën e Netflix – e shkuara ofroi një kokteil me momente të frikshme, të egra dhe aspak të kujdesshme.

Shikojini fotot e rralla historike dhe përpiquni ta mendoni jetën tuaj nëse do të kishit jetuar atëhere.

1. Foto e fundit e njohur e Titanic, 1912

2. Puthja e Jetës, 1967

3. Këpucët e reja, 1946

4. Gruaja nga Armenia 106 vjeçare, ruan shtëpinë, 1990

5. Gruaja duke shtyrë fëmijën, 1938

6. Elvis Presley në ushtri, 1959

7. Shfrytëzimi i një ariu për dhimbjen e kurrizit, 1946

8. Testimi i një jeleku antiplumb, 1923

9. Të rrezikoje jetën para se të ishte ‘cool’, 1948

10. Edukata Seksuale, 1929

11. Burri që refuzoi të bënte përshëndetjen Naziste, 1936

12. Nikola Tesla në laboratorin e tij, 1899

Nikola Tesla In His Laboratory, 1899

13. Varret e një guaje katolike dhe bashkëshortit të saj protestant, 1925

The Graves of a Catholic Woman and Her Protestant Husband, 1925

14. Varri i Tutankhamun’s, 1922

The Unbroken Seal on Tutankhamun’s Tomb, 1922

15. “Më prit babi!”, 1940

“Wait For Me, Daddy!”, 1940

16. Samuel Reshevsky duke mundur disa mjeshtra shahu në të njëjtën kohë, Francë, 1920

Samuel Reshevsky Defeating Several Chess Masters at Once in France, 1920

17. The Hindenburg duke fluturuar sipër Manhattan, 1937

Hindenburg Flying over Manhattan, 1937

18. Një kompjuter Hewlett Packard i hershëm, 1972

An Early Hewlett Packard Computer, 1972

19. Regjistrimi i hungërimës së luanit, 1928

Recording the MGM Lion Roar, 1928

20. Dy burra dhe një armë, 1923

Two Men Holding a Punt Gun, 1923

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *