Horoskopi i javës në detaje nga astrologia Meri Shehu

Atrologia e njohur Meri Shehu ka bërë parashikimin e detajuar për çdo shenjë horoskopi. Zbuloni se çfarë ju pret këtë javë!

Dashi

Hëna do të jetë vërtetë miqësore me shenjën tuaj deri ditën e mërkurë, më pas deri të dielën… nuk do të flasim më për të….Në ambientin e punës tre ditë do të jen thuajse të veshtira me eprorët tuaj të cilët gati do tu kërkojnë gjëra të pamundura….. por të qaheni për punën do të ishte një gabim…..pasi në këmbim të saj do të merrni shpërblim financiar e moral i cili do të kompensojë lodhjen fizike dhe mendore……… Fundjava do tju rezervojë surpriza,,, udhëtimet jashtë qytetit nuk do të mungojnë……..E diela paraqitet trasgresive. Fryma e pushimit do ti lërë vend pasionit. … Sporti dhe argëtimi nuk do të mungojnë pranë miqve dhe personave të cilët i keni për zemër.

Demi

Me moshën bëheni më të pjekur dhe më të mëncur ….por gjithmonë kurioz mbi gjithçka ashtu si Mërkuri bashkë me Uranin qe ndikojn në shenjën tuaj…….. Nga kurioziteti në hetim, megjithatë, hapat janë të shkurtër dhe ju do ta demonstroni jo vetëm në fillim të javës, por gjithashtu të dielën, kur xhelozia do të kthehet në shpërthim. Mbi të gjitha, loja erotike do të jetë e mbingarkuar , do keni nje shpethim stuhie pranverore ne jeten tuaj erotike. Pazari do tu ofrojë ngushëllim KUJDES! Nuk duhet të ngatërroni dashurinë më posedimin…. Marrëdhëniet me familjarët do të jenë disi të trazuara …..Prindërit duhet tregohen të kujdesshëm ne relatat me fëmijët.

Binjakët

Gëzuar ditëlindjen me Diellin dhe Merkurin në shenjën tuaj, plus edhe Hëna do të largohet nga ju vetëm, duke hequr dorë nga ngacmimet lidhur me kundërshtimet (për të pasur mikun e saj ju duhet të prisni të dielën, kur do të ofroni argëtim të mrekullueshëm mes sportit dhe natyrës). Rimëkëmben marrëdhëniet në çift, edhe në qoftë se dialogu nuk do të jetë i shkëlqyer, do të arrini te kuptohenni nëpërmjet mimikës. Për të martuarit atmosfera do të jetë e mrekullueshme…….. tashmë është siguruar paqja! Ne planin e shëndetin mund te jenë prezente disa probleme .., por afatshkurtër : Dilni me miqtë, argëtohuni dhe shpejt harrohuni!

Gaforrja

Tensionet në ambientin e punës do tu shoqërojnë pothuajse gjatë gjithë javës… Këshillat e pa kërkuara nga kolegët drejt jush nuk do të mungojnë… Kryefjala e kësaj jave në raportet e punës do të jetë DURIM. Në dashuri do të jetoni një përrallë me Afërditën në shenjën tuaj….e cila ju bën protagonistë shpërthimesh romantike dhe tepër tepër sensualitet……

Luani

Javë e shkëlqyer, përveç të dielës, kur Marsi, duke vënë anash së bashku me hënën, do të grumbullojë retë e errëta në çatinë e shtëpisë tuaj. Tensionet familjare, pra, në veçanti me prindërit e tensionuar , me partnerin i cili do të kërkojë skeptrin e komandës, duke e hequr atë nga ju. Disa diskutime me fqinjët rreth rregullave të bashkëpronësisë .Lidhur me fëmijet duhet të jeni të kujdesshëm mos krijoni konflikte të panevojshme….. . Qiell i shkëlqyer për marrëdhëniet e biznesit…. të ardhura të shumta në horizont…

Virgjëresha

Fundjavë të shkëlqyeshme dhe nga e enjtja e tutje, vetëm ditët e mbetura janë problematike, sidomos të mërkurën, gjë që sjell vëmendjen ndaj problemet te vjetra familjare dhe disa keqkuptimeve (lidhur me pasuritë e pa lujatshme ose marrëdhëniet pronësore). Në marrëdhëniet në cift merrni jetën më lehtë, provoni të ndiqni ritmin e tij, për marrëdhëniet problematike përpiquni tia filloni nga e para………. pretendoni se e keni takuar këtë javë, një person dhe një histori që do të zbulohet … Do të jetë një udhëtim emocionues, i cili do t’ju sjellë shumë afër. I mprehur dhe krijues në punë…. përpiquni të jeni të kujdesshëm të mos lejoni të abuzohet me bujarinë tuaj.

Peshorja

Hëna pozitive vetëm të dielën, kur çiftëzohet me Marsin do t’ju japë emocione të forta dhe pasionin që ju duket sikur e keni harruar. Një udhëtim me miqtë, vetëm të ndryshojë mjedisin ose ritmin për të gjetur veten të cilen e ndjeni disi të humbur. Me entuziazëm dhe me gaz në rrugë, pra, ku do të doni të bisedoni me të gjithë, por të lumtur dhe të kënaqur edhe në shtëpi, duke ju dhënë mundësi të përmbushni pasionet tuaja. Përballë planeve të tjerë, në ballë të çiftit Saturni-Plutoni, i cili do t’ju japë një kohë të vështirë në familje, ndërsa Afërditës të lartë në qiell në kuadraturë shpesh do të sjellë të kaluarën me thekse nostalgjike. Pendimi do tu kaplojë për një dashuri që ju keni lën….. gati gati do tju shkojë me mire te ktheheni ne mirënjohës për fatin dhe ta mbani të ngushtë.

Akrepi

Jupiteri në shenjën tuaj vazhdon tju mbrojë kundër pesimizmit të hidhur dhe tensioneve emocionale, shkaku kryesor i dhembjes së stomakut., në mes të palestrës dhe drejtimit të gjërave thelbësore është të shkarkoni adrenalinën, tashmë te martën do filloni të ndiheni më mirë, te kënaqur me punën tuaj dhe kthesën e marrë nga ngjarjet. Ka mundësi të shumta për argëtim, gjithmonë me një ngjarje kulturore, në kinema ose në teatër, gjithashtu do të jeni të lumtur me gjendjen emocionale: Sipas profesionit, do të kombinoni angazhimet, biznesin dhe turizmin. Pasioni me partner

Shigjetari

Protagonistë të martën dhe të mërkurën, me hënën e plote më entuziaste në shenjën tuaj. Të gjitha në një ekuilibër të përsosur, dashuri, të përqëndruar në dialog dhe ndarjen e interesave në punë, ku roli kryesor do të prekë kreativitetin dhe kontaktin me publikun. Endacakët për biznes apo kënaqësi, lereni fundjavën në mjedise të gjelbërta ose në det dhe nëse mjedisi i shtëpisë është i ngushtë, ju vetëm duhet të ndryshoni ritmin për të rikuperuar qetësinë. Vetëm kujdesi prapa timonit, në një mosmarrëveshje midis shoferëve apo fqinjëve, fjala diplomatike ka më shumë efekt se një përleshje me armë. Me fëmijët tuaj do të jeni shumë të butë, duke vendosur rregullat sikur të ishin lojë; problemi i vetëm jane financat, më e rrezikshme se kurrë.

Bricjapi

Për çiftin e zakonshëm Pluton-Saturn në shenjën tuaj, të enjten gjithashtu me Hënën aleate , e cila shton më shumë ëndrra dhe ideale për bagazhin tuaj të ushqyer tashmë. Vëmendje e veçantë i kushtohet financave nëse keni shpenzuar shumë dhe tani jeni duke pritur për një trashëgimi ose një pronë sigurimi që kurrë nuk po ju vjen. I qetë dhe mirë i organizuar në vend të punës, me një shans të mirë për sukses. Në dashuri partneri do të flasë me ju në mënyrë të qartë, por do të justifikojë të gjitha gabimet tuaja dhe spazmat nervore. Familja e pavarur, secili bën biznesin e vet, shtëpi kaotike, vetëm tarraca është një çudi.

Ujori

Një erë e re do të mbërrijë të dielën, me Hënën tranzit në shenjën tuaj të përqafuar me Mars, më sportiv dhe më i shfrenuar se kurrë. Ata të cilët janë shprehur negativisht kundër jush , ata do të shohin ndonjë të mirë! Të përcaktuar, reaktive dhe gjithashtu shumë e vlefshme, do të jetoni emocione të forta që do të shpërndahen: komunikim i mrekullueshëm, shakat tuaja do të bëjn që të gjithë të qeshin, të fusin gëzim dhe pjesëmarrje. Harmonia me të gjithë, të afërmit, miqtë dhe të njohurit, madje edhe në familje, përkundër disa anëtarëve të patrazuar, do të kaloni momente të mrekullueshme. Nëse shtëpia juaj është e shtrënguar, bota është e tëra për ju, një fazë e madhe ku mund të matni veten në role të ndryshme.

Peshqit

Arsye të mira për të qenë të lumtur, duke filluar me trekëndëshet e Jupiterit dhe Venusit, është shumë e mirë për të folur me ju për dashurinë dhe për të sugjeruar linjë te përsosur sjelljeje. Arti dhe kreativiteti do të animojnë të gjitha nismat tuaja, deri në fundjavë do të jeni në qytetin e artit, por befasia është fakti që do të jeni mirë edhe në shtëpi, sidomos në kopsht, ku mund të lexoni mes aromave me lule. Disa fërkime në punë ndërmjet të martës dhe të mërkurës, migrenës, mosmarrëveshjeve me personin më autoritar në familje.

Marre nga Xing.al

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article