5 gjërat që nuk I dinit rreth Lady Gaga-s!

Në vetëm 1 vit Lady Gaga është bërë një nga yjet më të mëdhenj të kinemasë në botë. Roli I saj në filmin  “A star is born”  e mbërtheu audiencën para ekranit dhe u bë burim frymëzimi për një sërë memesh plus që ka fituar edhe një sërë nominimesh. Në nder të filmit ‘Shalloë’ që ishte fitues I një Golden Globe ne ju tregojmë 5 gjërat që ju nuk I dinit pë lady Gagan.

  1. Emri i skenës Lady Gaga është vendosur nga miqtë e saj. Në mes të viteve 2000 Gaga po performonte me emrin e saj të vërtetë Stefani Germanotta Band dhe krijoi bandën The Stefani Germanotta Band. Më vonë ajo tha për Vogue se miqtë e saj e thërrisni Gaga sipas këngës së Queen GA.GA dhe duke qenë se asaj I pëlqeu ky emër vendosi të quhej Lady Gaga.
  2. Gaga e la shkollën për të ndjekur karrierrën e saj muzikore. Kur ishte 15 vjeç ajo kishte një rol në The Sopranos dhe disa vite më vonë një rol të vogël në The Hills.
  3. Performancat e çmendura të Gagas nuk u kanë pëlqyer gjithnjë njerëzve përfshirë këtu edhe babain e saj. Ajo thotë se kur babai I saj e pa për herë të parë në skenë ajo kishte veshur një palë bikini leopard dhe ishte aq e gabuar sa edhe mahnitëse. Edhe pse ai e uroi atë se kishte bërë një punë të shkëlqyer përsëri ishte I shqetësuar për mirqenien e së bijës. Nëna e saj I tha se I ati mendonte se ajo ishte e çmendur.
  4. Ajo e shkroi këngën e parë hit ‘Just Dance’ në kohë record, vetëm për 10 minuta dhe në fillimet e saj e kishte shumë të vështirë të gjende stacione radioje për të kënduar.
  5. Ndërsa Gaga vlerësohet si një nga artistet më innovative në këtë biznes ajo është përgjegjëse edhe për një risi revolucionare në botën e parfumeve. Kur ajo krijoi parfumin e sja të parë ‘Fame’ ajo tha se donte që parfumi në shishe të ishte I zi dhe kur të hidhej të ishte pa ngjyrë. Drejtori I marketingut tha për Vogue: “O zot! Kjo është e pamundur. Si do e bëjmë këtë?” Si përfundim shkencëtarët prodhuan një aromë që përputhej me pritshmëritë e Gagas dhe tashmë kjo kompani ka teknologjinë e lëngjeve në ngjyrë të zezë në shishe por pa njyrë kur përhapen.
Previous ArticleNext Article