Marylin Monroe do te mbushte 93 vjec, ja disa mësime stili nga ikona e ekranit!!

Ikona  e kinematografisë sot do të kishte mbushur 93 vjec, po të mos shuhej në mënyrë tragjike gushtin e vitit 1962. Ajo është konsideruar një nga femrat më joshëse  të ekranit, ndaj dhe duhet t`I themi nja dy gjëra për stilin e saj, I cili ia shtonte atë joshje edhe më shumë.

Marylini nuk mbante ngjyra të ndezura në jetën e përditëshme

I pëlqente shumë fundet e ngushta poshtë gjurit

Thjeshtësinë e veshjeve donte gjithmonë ta thyente me ndonjë aksesor, por jo të rëndë

Për raste të vecanta, gëzofi ( ose imitimi i tij) duhet medoemos, mund ta veshësh me cdo lloj fustani dhe të dukesh glamur

Një tjetër favorit I saj ishte fustani pa rripa

Fustani I zi I derdhur pas trupit nuk duhet të mungojë në garderobë

Flokët ( sipas saj) janë më mirë me onde, ose të valëzuara!!

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article