5 sekrete nga rutina e bukurisë së Kate Middleton!

Është nga femrat e njohura më të dashura në botë, dhe me të drejtë. Një grua e hirshme, fisnike, bashkëshortja e princit William, mamaja e 3 fëmijëve të adhurueshëm Kate Middleton është mahnitëse!

Por si ia bën Kate Middleton të duket si një princeshë e vërtetë? Kemi zbuluar 5 sekrete nga rutina e saj e bukurisë, dhe po i ndajmë me ju!

 

1. Ajo mban vetëm manikyr ngjurë nude

Kate Middleton-in nuk e kemi parë ndonjëherë me thonj në ngjyra të tjera, dhe jo vetëm sepse është vetë fanse e këtij stili. Rregullat mbretërore kërkojnë vetëm thonj në ngjyrë natyralë.

Mbi të gjitha, dora e saj ngjan mjaft e hijshme dhe elegante me këtë ngjyrë!

Image result for kate middleton nude nails

2. Ajo i pret gjithnjë flokët përpara se të lajmërojë që është shtatzënë

Jemi habitur jashtëmase kur e morëm vesh, por është e vërtetë! Ka mjaft kuptim, në fund të fundit. Shtypi do t’i bëjë më tepër foto Dukeshës, kur ajo të lajmërojë ardhjen e një tjetër princi apo princeshe në jetë. Duke qenë se edhe floku do të dobësohet për shkak të shtatzënisë, është mirë që të mos shkojë dëm.

Kur ta shohim Kate-n me flokë më të shkurtra herë të tjera, dimë ç’të presim!

Image result for kate middleton cuts hair

3. Ajo kombinon shampon me balsamin

Ja që shampot 2-në-1 funksionokan, përderisa janë të mira sa duhet për Dukeshën e Cambridge-t!

Vetë stilisti i saj, Richard Ward, i siguron shampo dhe balsam pa sulfat, mjaft hidratuese për flokët.

Image result for kate middleton best hair

4. Ajo i shton volum flokëve me këtë metodë

Merrni një krehër dhe luani pak me rrënjët e flokëve tuaj. Më pas, me një krehër furçë, krihni po atë pjesë, dhe voila, flokët tuaj janë voluminozë si të jenë vitet ’60!

Dhe me që ra fjala, kjo metodë daton nga ato vite, dhe nuk del kurrë nga moda!

Image result for kate middleton hair volume

5. Ajo përdor vaj për fytyrën

Kur ishte shtatzënë me princeshën Charlotte, Kate Middleton kaloi në përkujdesje natyrale për lëkurën e saj, me një vaj trëndafili të egër. Që atëherë, Dukesha nuk e lëshon më vajin e saj. Edhe mamaja e Kate, Carole e adhuron si produkt, për efektin e kadifenjtë që i jep lëkurës.

Image result for rosehip

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *