Bark i sheshtë? Këto janë ushqimet që duhet të konsumoni për një trup ideal vere!

Ditët si kjo e sotmja meritojnë të shoqërohen me veshje sa më të lehta, e me siguri keni filluar me ndërrimin e garderobës. Bluza të ngushta, xhinse të holla, funde e fustane – a nuk keni nisur të kombinoheni kështu ditët e fundit?

Megjithatë, i nxehti vjen së bashku me angazhimet për përsosjen e formave fizike. Ushtrimet fizike nuk janë gjithçka, nëse nuk nisim punën nga ushqimi. Të gjitha vajzat kërkojnë të përsosin një zonë në veçanti: pjesën e barkut.

Një stomak i sheshtë duket gjithmonë seksi dhe për këtë jemi të gjithë koshientë. Kështu, investohemi në këtë aspekt, por jo gjithmonë kemi rezultate. Që të arrijmë formën e dëshiruar, duhet të kemi parasysh se janë disa ushqime në veçanti që treten më shpejtë se të tjerat dhe nuk shkaktojnë fryrje. Mjafton t’i provoni dhe përfundimin do ta shihni vetë!

 1. Buka integrale
 2. Avokado
 3. Peshku
 4. Kanella
 5. Vezët
 6. Majdanozi
 7. Lakrat
 8. Erëzat
 9. Asparagusi
 10. Çerealet
 11. Limoni
easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *