Ivanka Trump me shami koke në xhami, fotot që po “cmendin“ rrjetin!!

Ivanka Trump ishte këtë fundjavë në Dubai, ku mori pjesë në “Global Women“.  Ivanka, e cila është vajza e presidentit amerikan Donald Trump, ka dhe funksionin e këshilltares speciale të tij, e në event, ishte raportuese kryesore. Megjithatë, vëmendjen e mediave ajo e ka rrëmbyer dhe për dicka tjetër: gjatë vizitës në  xhaminë më të madhe të Emirateve të Bashkuara Arabe, “ Sheikh Zayed Grand Mosque’“, 38 vjecarja, ashtu sic e do tradita, ka mbuluar kokën me shami e ka ecur këmbëzbathur.

Fotot e saj janë pëlqyer shumë nga ndjekësit. “Xhamia e Madhe Sheikh Zayed; një kryevepër e arkitekturës dhe planifikimit modern islam”, ka shkruar Ivanka në krah të fotografive të publikuara në Instagram.

Previous ArticleNext Article