Si të aplikoni makeup-in për telefonatën e punës!

Highlighter apo bojë për vetulla? Të konturosh apo të mos konturosh? Këtu gjeni disa këshilla për makeup-in tuaj të rradhës në bisedën me punën online.

1. Aplikoni një Moisturizer të mirë
Kujdesi për lëkurën është absolutisht thelbësor, pavarësisht nëse jeni në shtëpi apo jo. Pas një pastrimi të shpejtë, rekomandohet një hidratim që shton shkëlqimin në lëkurë. Ju duhet të përgatisni dhe kryeni kanavacën tuaj, duke veçuar kremin e lëkurës së Tatcha, të formuluar me acidin hialuronik dhe ekstrakte botanike, si zgjedhje kryesore.

2. Eyedrops
Kamera tërheq vërtet tonet e kuqe dhe rozë, kështu që do të dukeni edhe më të lodhur nëse sytë tuaj janë pak të kuq. Ju këshillojmë aplikimin e disa Eyedrops si Lumify, të cilat hyjnë në fuqi në rreth 60 sekonda. Pikat shtrëngojnë venat në nivelin sipërfaqësor të syrit tuaj, duke i mbajtur ato të ngushëlluara, duke bërë që syri të duket më i bardhë deri në 8 orë,” shpjegon ai.

3. Aplikoni rimelin
Ju jeni në gjendje të shihni ndriçimin dhe si do të shfaqeni në ekran. Për tu dukur më të mirë aplikoni rimel. Kjo shton përkufizim në sytë tuaj dhe do t’i bëjë ata të shfaqen më të ndritshëm në kamera, që është pikërisht ajo që duam.

4. Blush time!
Aplikoni një blush që është pak më i celët se ajo që normalisht përdorni. Shtimi i ngrohtësisë në faqet tuaja do t’ju bëjë të dukeni sikur keni më shumë jetë.” Për aplikimin, përdorni një furce konturimi, në një lëvizje ovale te faqet tuaja dhe përsëri në pjesën e jashtme të fytyrës. Nëse keni shkuar pak më tej me ngjyrën, merrni një Beautyblender dhe balanconi konturin.

5. Shtoni Concealer
Kjo është pjesa më e rëndësishme! Përdorni gishtat për të fshehur nën sytë tuaj dhe qoshet e brendshme të syve tuaj. Nëse keni 30 sekonda shtesë për pak kontur, aplikoni një ngjyrë më të errët se blush-i me të njëjtën lëvizje në zonën sipër vijës së nofullës. Konturi skalit formën e fytyrës duke dhënë përkufizimin tuaj të nofullës.

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article