George është xheloz për motrën dhe arsyeja do t’ju shkrijë së qeshuri!

George i Cambridge, mbreti i ardhshëm gjashtë vjeçar i Anglisë, “është xheloz për detyrat e shtëpisë” të motrës së tij të vogël Charlotte, pesë vjeçare.

Këtë e ka zbuluar mamaja e tyre Kate Middleton gjatë një interviste të rrallë me video me programin “This Morning”.

Dukesha është shfaqur në një lidhje live online nga rezidenca e saj në Anmer Hall në Norfolk, ku po kalon karantinën me tre fëmijët e saj të vegjël dhe burrin e saj William, për të folur për projektin e saj të ri me muzeun britanik “National Portrait Gallery”.

Projekti në fjalë është një ekspozitë fotografish që “tregojnë gadishmërinë, frikën dhe shpresat” e Britanisë gjatë pandemisë koronavirus.

Sidoqoftë, mami Kate përfitoi nga intervista për të treguar një ndodhi me dy fëmijët e saj më të mëdhenj George dhe Charlotte. Meqenëse fëmijët gjatë karantinës janë të detyruar të studiojnë në shtëpi, lind xhelozia: «George është shumë i mërzitur sepse dëshiron të bëjë detyrat e shtëpisë së Charlotte. Sanduiçët në formë merimangë janë shumë më argëtuese sesa detyrat e letërsisë ”, tha ajo duke qeshur.

Ajo vazhdoi më pas të flasë për projektin e tij duke thënë:

“Të gjithë ishim të tronditur nga fotografitë e jashtëzakonshme që dolën në këtë periudhë të trishtueshme. Të gjithë ata që punojnë në vijat e frontit po përballen me një tragjedi ”.

Middleton do të kujdeset për ekspozitën “Hold Still – Një Portret i Kombit tonë në vitin 2020” dhe do të zgjedhë njëqind imazhet më të mira. Vlen të kujtohet se, fotografia ka qenë gjithmonë pasioni i dukeshës Middleton.

Ajo ka shkrepur të gjitha fotografitë më të bukura të fëmijëve të saj, ku më të fundit kanë qënë fotot e Charlotte dhe Louis në ditëlindjen e tyre. “Unë nuk jam fotografe profesioniste, por kaloj shumë kohë duke fotografuar fëmijë”, tha Dukesha gjatë intervistës me video. “Ka të bënë me kapjen e një momenti, një shprehije apo një ndjenje që tregon një histori ”.- shpjegoi ajo.

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article