Ciljeta tregon si e ktheu mamin nga ortodokse në muslimane!

Çiljeta Xhilaga e ka treguar prej kohësh përkushtimin e saj ndaj fesë islame. Këngëtarja po shfaqet si një besimtare e devotshme, dhe teksa agjëroi gjatë muajit të shenjtë të Ramazanit, pak ditë më parë, në Natën e Kadrit i tregoi të rinjve se mirë është që të falen. Ajo thotë se nuk është bërë muslimane brenda natës, por ka kohë që e praktikon këtë fe.

Dhe nga sa rrëfeu tek e “ E Diell”, donte që dhe të ëmën ta kthente nga ordotokse në muslimane, e duket ia doli.

“I thashe mamit, thuaj shehadetin. E tha ajo. I thashe tani të bëra myslimane.  E kam ulur dhe mamin në sexhde, është falur me mua”, u shpreh ajo.

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article