Harrojeni botoksin; ju prezantojmë me linjën  e kremrave që zhduk rrudhat!

Me kënaqësi ju njoftojmë se linja luksoze e kujdesit të lëkurës nga Charlotte Sophie Cosmetique, gjendet në Shopbordo 🌹
❓Ç’duhet të dini për këtë Brand që është kthyer në rutinën e përkujdesjes së lëkurës nga yjet e famshëm në botë!

Charlotte Sophie Cosmetique është zhvillimi më i fundit dhe më i avancuar ne kujdesin kundër plakjes së lëkurës. Me këto produkte do të përjetoni përftimet e ekstraktit të vërtetë të havjarit dhe acidi të pastër hialuronik dhe do të shihni lëkurën tuaj të transformohet bukur në një kohë të shkurtër, pa injektuar asnjëherë botox në fytyrë. Dhe ky është një super lajm!

Bazuar në ekstrakte të vërteta të havjarit që përmbajnë përbërës kaq shumë të nevojshëm për lëkurën si aminoacidet, acidet yndyrore si oligopeptidet, proteinat si dhe acidin hialuronik për të mbajtur siç duhet lagështinë e lëkurës.

SOPHISTICATED CREAM CRF (BEAU RELAX)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SHOP BORDO (@shopbordo.al)

Njihuni me kremin riparues që e çon përkujdesjen dhe luftën kundër plakjes në një tjetër nivel. Projektuar posaçërisht për të riparuar lëkurën duke përdorur një faktor relaksues të qelizave të zhvilluara Laboratories Medex Bio Science Cosmetics.

Përdoret në mëngjes dhe në mbrëmje duke aplikuar së pari disa pika nga ampulat Liposomes d’Hyaluron e ndjekur nga kremi i sofistikuar CRF. Pasi të mbaroni ampulat vazhdoni të përdorni kremin. Ky krem relakson dhe balancon lëkurën si dhe zbut rrudhat dhe linjat e shprehjes.

Paketimi: 50 ml + 2Ampula Liposomes d’Hyaluron

Një tjetër xhevahir në fushën e kozmetikës nga Charlotte Sophie!

L’OR NOIR DE LA MER

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SHOP BORDO (@shopbordo.al)

I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës dhe trajton veçanërisht lëkurën e ndjeshme të dekoltesë. Kjo perlë e kozmetikës në mesin e produkteve kundër plakjes përmban një kombinim të pasur të përbërsve si ari, havjar dhe Fagus Sylvatica.

Çfarë është Fagus Sylvatica?

Ky eksrakt përmirëson konsumin qelizor të oksigjenit dhe sintezën e proteinave të keratinociteve. Ajo zbut mikroreliefin e lëkurës dhe përmirëson hidratimin  e saj. Ekstrakti Fagus Sylvatica është përdorur për trajtime kundër plakjes dhe rrudhave të mimikës si dhe në produkte që ripërtërijnë trupin.

L’OR NOIR DE LA MER siguron një ekuilibër optimal të lagështisë, stimulon marrjen oksigjenit dhe prodhimin e proteinave. Është një xhel luksoz kundër plakjes duke i dhënë lëkurës pamje të freskët dhe shkëlqim.

EYE CREAM SPECIFIQUE DE LA MER

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SHOP BORDO (@shopbordo.al)

Kremi i syve shumë i rëndësishëm në rutinën e kujdesit të lëkurës, në këtë linjë është po ashtu i pasur me havjar. Havjari është i pasur me neuropeptide relaksuese që bëjnë të mundur reduktimin e shenjave të plakjes dhe relakson zonën delikate të syve.

 

LOTION DE LA MER EQUILIBRANTE

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SHOP BORDO (@shopbordo.al)

Një locion tonifikues i përsosur i përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës.

Aplikoni në mëngjes dhe në mbrëmje në të gjithë fytyrën dhe qafën me një disk pambuku pas pastrimit me Lait de la Mer Emollient në të gjithë fytyrën dhe qafën.

Locioni i cili përmban havjar të vërtetë pastron poret dhe balancon pH -në e lëkurës tuaj duke vazhduar trajtimin e kujdesit tuaj të përditshëm të lëkurës.

Paketimi: Shishe 120 ml

 

LAIT DE LA MER EMOLLIENT (LAIT DE CAVIAR)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SHOP BORDO (@shopbordo.al)

I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës.

Qumësht pastrues zbutës i përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës.

Ky pastrues përdoret në mëngjes dhe në mbrëmje në kombinim me Lotion de la Mer Equilibrante. Bazuar në vajrat më të rafinuar dhe përbërësit aktivë përfshirë havjar dhe kamomil shton ushqim të vlefshëm për të gjitha llojet e lëkurës duke krijuar një fazë trajtimi si dhe pastrim të lëkurës.

Paketimi: Shishe  120 ml

 

Previous ArticleNext Article