Finalja Conference League, ja cilat rrugë do të jenë të bllokuara!

Këtë të mërkurë, më 25 maj, do të zhvillohet në Tiranë finalja e Conference League, mes ekipit të Romës dhe Feyenord.

Tifozët do të jenë të shumtë, ndaj qeveria e ka shpallur ditën e nesërme pushim zyrtar për administratën shtetërore dhe shkollat. Ndërkohë që edhe sektorit privat i është bërë thirrje që ta bëjnë pushim ditën e nesërme për të shmangur trafikun.

Harta më poshtë tregon zonën pa trafik, të dedikuar për këmbësorët e tifozët, si dhe zonat ku mund të qarkullohet me mjete.

Harta tregon se në ngjyrën rozë janë vetëm zonat për këmbësorë. E kuqa nuk ka trafik, vetëm për automjetet e autorizuara dhe ambulancat, e verdha trafik i kufizuara që do të thotë vetëm për makina me bileta, ndërsa me ngjyrë blu janë vetëm rrugën për të hyrë në stadiumin “Air Albania”.

Rrugët e bllokuara:

Rruga e “Durrësit”
Rruga e “Kavajës”
Rruga “Myslym Shyri”
Rruga “Ibrahim Rugova”
Rruga “Abdi Toptani”
Rruga “Xhorxh W Bush”
Rruga “Abdi Toptani”
Rruga “Ismail Ndroqi”
Rruga “Luigj Gurakuqi”
Rruga e “Dibrës”
Rruga “Urani Pano”
Rruga “Dedë Gjo Luli”
BLV. Zogu i Parë
BLV. Bajram Curri
BLV. Gjergj Fishta
BLV. Zhan D’ark
BLV. Dëshmoret e Kombit
Rruga “Papa Gjon Pali II”
Rruga Leke Dukagjini
Rruga “Faik Konica”
Rruga “Dervish Hima”
Rruga “Asim Zeneli”
Rruga “Ismail Qemali”
Rruga “Mustafa Matohiti”
Rruga “Jul Variboba”
Rruga “Fatmir Haxhiu”
Rruga “Gjergj Filipi”
Rruga “Pjetër Bogdani”
Rruga “Nikolla Tupe”
Rruga “Brigada e VIII”
Rruga “Pashko Vasa”
Rruga “Çamëria”
Rruga “Ukraina e Lirë”
Rruga “Abdyl Frashëri”
Rruga “Skerdilajd Llagami”
Rrugë të kufizuara për emergjenca dhe autorizim:
Rruga e Rinasit
Rruga interurbane Durrës-Tiranë
Rruga Fushë Krujë-Vorë
Rruga Elbasan-Tiranë
Rruga Durrës-Tiranë, nga Ndroqi
Rruga “Dritan Hoxha”
Rruga “Teodor Keko”
Unaza e Madhe
Rruga e Elbasanit
BLV. Bajram Curri
BLV. Gjergj Fishta
Rruga “Muhamet Gjollesha”
Rruga “Sulejman Delvina”
Rruga “Asim Vokshi”
Rruga “Reshit Petrela”
Rruga “Ferit Xhajko”
Rruga Bardhyl
Rruga “Arkitekt Sinani”
Rruga “Sami Frashëri”
Rruga “Dëshmorët e 4 shkurtit”
Rruga e Barrikadave

 

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article