Pas sulmit, shkrimtari Salman Ruzhdie rrezikon të humbasë njërin sy!

Shkrimtari Salman Rushdie do të mbante këtë të premte një fjalim gjatë një seminari të Fondacionit Chotokwa, ndërsa u godit disa herë në qafë dhe bark me thikë.

Salman Rushdie u transportua me helikopter në spital dhe iu nënshtrua një operacioni prej disa orësh. Momentalisht gjendja e shkrimtarit nuk është e mirë, ai është i intubuar dhe rrezikon të humbasë shikimin në njërin sy.

Ndërkohë sulmuesi është arrestuar nga policia, por ende nuk dihet motivi i sulmit ndaj shkrimtarit.

Policia bën me dije se sulmuesi është një 24-vjeçar, Hadi Mattar, banues në New Jersey.

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article