5.5 C
Tirana
E premte, 31 Mars, 2023
spot_imgspot_img
Array

Blendi Fevziu rrëfen përse ia ndaloi vajzës që të blinte një bluzë “firmato”!

Blendi Fevziu është i apasionuar pas udhëtimeve, e këtë e ka dëshmuar qartë përmes postimeve të vazhdueshme në rrjetet e tij sociale nga thuajse cdo cep i botës.

Shpirti i tij eksplorues ishte dhe temë e bisedës në “Wake Up”, ku gazetari i njohur ishte i ftuar.

Në bisedë e sipër, ai tregoi edhe një episod kur vajza e tij Mishel i ka kërkuar një gjë të shtrenjtë. Vetë gazetari zbuloi se nuk ja ka blerë si dhe ka treguar edhe arsyen.

“Me Mishelin kam udhëtuar më shumë, e kam marrë me vete shpeshherë në udhëtimet e mia. Kam menduar gjithmonë që udhëtimet do t’i jepnin avantazh në tavolinat e përditshme. Madje njëherë kur ishte e vogël, më kërkoi t’i bleja diçka që ishte e shtrenjtë dhe në gjykimin tim nuk vlente.

Unë i quaj komplet shpëlarje truri markat dhe i thashë jo, nuk ta blej dhe po justifikohej që e kishin dhe shoqet. I thashë shiko kur të shkosh në shkollë do kuptosh që ti ke shpenzuar më tepër për të udhëtuar me mua dhe do të vlejë më shumë sesa shpenzimet për një bluzë. Vitin e dytë a të tretë të shkollës më tha: Kishe të drejtë, në shumicën e tavolinave unë dal që kam udhëtuar më shumë. Ishte shumë e kënaqur dhe besoj që ja vlejti”, u shpreh Fevziu.

easy dinner ideas

te ngjashme

Te fundit