29.5 C
Tirana
E mërkurë, 27 Shtator, 2023
spot_imgspot_img

Del padia e Lisa Marie Presley ndaj nënës së saj; ka marrë mijëra dollarë pa patur aksione!

Nëse Elvis Presley do të ishte gjallë, ai ndoshta do të vdiste nga tronditja sesi trashëgimia e tij po shkakton kaq shumë padi midis dashurisë së jetës së tij, Priscilla, dhe vajzës së tij të ndjerë Lisa Marie. Një padi e zbuluar së fundmi tregon se Lisa Marie paditi Priscilla-n për marrjen e qindra mijëra dollarëve në vit nga Elvis Presley Enterprises pa pasur asnjë pozicion atje.

Vite më parë, kur Lisa Marie Presley paditi ish-menaxherin e saj të biznesit, Barry Siegel, për “neglizhencë” në trajtimin e parave të saj, ajo pretendoi se ai e kishte lejuar nënën e saj të kishte të ardhura prej disa qindra mijëra dollarësh nga kompanitë e babait të saj pa pasur çdo pozicion në kompani.

Në padi, avokatët e vajzës së Mbretit të Rock-ut, të ndjerë së fundmi, theksuan se nëna e saj, Priscilla, ishte paguar “pavarësisht nga fakti se ajo nuk zotëron EPE ose nuk kryen ndonjë punë në nivel ekzekutiv që do të justifikonte pagën. Siegel nuk bëri të ditur këto fakte ndaj Lizës dhe nuk arritën të negocionin të njëjtin përfitim pagash për Lizën”, thuhej në padinë e siguruar nga “Page Six”.

Priscilla ngriti padi këtë javë për të zhvlerësuar një amendament të vitit 2016, ku thuhej se Lisa Marie hoqi emrin e saj dhe të Siegel si persona të besuar. E veja e Elvis pretendon se amendamenti falsifikuar dhe pretendon si provë një nënshkrim të dyshimtë nga vajza e saj dhe një gabim drejtshkrimor të emrit të saj.

Megjithatë, është vajza e Lisa Marie, aktorja Riley Keough 33 vjeçe, e cila duhet të jetë administratorja e pasurisë së gjyshit pas vdekjes së nënës së saj. Dhe pastaj janë vajzat binjake të Lisa Marie, Finley dhe Harper, 14 vjeç, të cilat po ashtu janë përfituese të pasurisë.

easy dinner ideas

te ngjashme

Te fundit