KreuCelebrity

Adele anulon shfaqjet në Las Vegas; shkak gjendja e saj shëndetësore!

Adele anulon shfaqjet në Las Vegas; shkak gjendja e saj

Adele ka marrë vendimin e vështirë për të anuluar datat e saj në Las Vegas deri në mars për shkak të sëmundjes. Në një postim të përzemërt në rrjetet sociale, ajo ka shpjeguar sfidat me të cilat po përballet me shëndetin e saj.

"Më vjen keq që më duhet të anuloj shfaqjet në Las Vegas. Isha e sëmurë në fund të shfaqjes së fundit dhe gjatë gjithë pushimit tim. Nuk kisha pasur mundësinë të kthehesha në shëndet të plotë përpara se të rifillonin shfaqjet dhe për fat të keq jam ende e sëmurë. Dhe kjo gjendje më ka dëmtuar zërin”, ka shkruar ajo.

Adele anulon shfaqjet në Las Vegas; shkak gjendja e saj

Këngëtarja theksoi se vendimi i saj ishte bazuar në këshillat mjekësore, duke thënë: "Dhe kështu me urdhër të mjekëve, nuk kam zgjidhje tjetër veçse të pushoj plotësisht. Pesë fundjavat e mbetura po shtyhen më vonë. Jemi duke punuar për datat dhe informacionet do t’ju dërgohen sa më shpejt që të jetë e mundur”.

Është e qartë se vendimi i Adele për t'i dhënë përparësi shëndetit të saj pasqyron angazhimin e saj për të ofruar performanca me cilësi të lartë për audiencën e saj. Teksa kalon nëpër këto sfida, fansat presin me padurim rikthimin e saj në skenë dhe vazhdojnë të tregojnë mbështetjen e tyre të palëkundur për këngëtaren e dashur.

 

 

Bordo
Shtator - No.63

SHKARKO VERSIONIN PDF