KreuCelebrity

Arnold Schwarzenegger zbulon gjendjen e tij shëndetësore; pas operacionit në zemër!

Arnold Schwarzenegger zbulon gjendjen e tij shëndetësore; pas

Arnold Schwarzenegger ka zbuluar se ka vendosur një stimulues kardiak të hënën e kaluar, pasi më parë ka kryer tre operacione në zemër. "Të hënën e kaluar bëra një operacion. Vura një stimulues kardiak”, shpjegoi ai në podcastin e tij "Arnold's Pump Club".

“Më duhet t’ju them se unë problemet e mia shëndetësore i kam mbajtur private, por kam marrë shumë mesazhe dhe emaile nga njerëz që kanë lindur me një valvul aortale bicuspid, si unë, duke më thënë se duke folur për operacionet e mia të zëvendësimit të valvulave u kam dhënë guxim dhe shpresë për t'u përballur me të tyret”. 

“Para së gjithash, dua që ju të dini se po ia kaloj mirë”, shtoi Schwarzenegger. “Unë u operova të hënën dhe të premten isha në një ngjarje të madhe mjedisore me shoqen dhe kolegen time avokate të fitnesit, Jane Fonda.

Arnold Schwarzenegger zbulon gjendjen e tij shëndetësore; pas

“Meqë ra fjala, kur flasim që ushtrimet janë pilula e vetme magjike për të ndaluar plakjen, shikoni Jane. Ajo është 10 vjet më e madhe se unë, bën 87 këtë vit!

"Askush nuk do ta kishte menduar ndonjëherë se e nisa javën me operacion. Dua të falënderoj të gjithë ekipin tim në Klinikën e Cleveland. Të gjithë mjekët dhe infermierët u kujdesën për mua dhe e bënë operacionin sa me më pak dhimbje”.

Ai gjithashtu theksoi se ishte një operacion i domosdoshëm me këshillën e mjekëve, pasi plagët e mëparshme i kishin sjellë probleme. “Ata gjithashtu më thanë se ishte koha për të vazhduar me këtë sepse disa plagë nga operacioni im i mëparshëm, më kishin bërë rrahjet e zemrës të parregullta”, tha ylli i Terminator.

“Kështu ka qenë prej disa vitesh, kështu që mbaja kontakte me ekipin tim mjekësor dhe i vizitoja personalisht të paktën një herë në vit për të bërë një kontroll të plotë dhe për të parë se si po më shkon zemra”.

Bordo
Shtator - No.63

SHKARKO VERSIONIN PDF