KreuCelebrity

Ky është prezantuesi i Grammy 2024!

Ky është prezantuesi i Grammy 2024!

Trevor Noah do të prezantojë Grammy-t vitin e ardhshëm, duke shënuar herën e tij të katërt në ceremoninë e çmimeve muzikore. Lajmin Noah e bëri të ditur në episodin e fundit të podcast-it të tij, Ëhat Noë? Me Trevor Noah , dhe bërtiti: “Jam i emocionuar për këtë! Është shumë argëtuese”.

 

“Më pëlqejnë Grammy-t sepse mund ta shikoj shfaqjen personalisht dhe më pas thjesht e përjetoj dhe komentojndërsa po ndodh”, shtoi Noah. Njoftimi i tij vjen pak më shumë se një muaj pasi u shpallën nominimet për ceremoninë e ardhshme.

Ky është prezantuesi i Grammy 2024!

SZA është artistja më e nominuar e këtij viti me 9 nominime, e ndjekur nga Phoebe Bridgers, Serban Ghenea dhe Victoria Monét me shtatë nominime. Ndërkohë, Jack Antonoff, Jon Batiste, boygenius, Brandy Clark, Miley Cyrus, Billie Eilish, Olivia Rodrigo dhe Taylor Sëift fituan të gjithë gjashtë.

Nominimet u shpallën gjatë një transmetimi të drejtpërdrejtë nga Muzeu GRAMMY në Los Anxhelos, ku paraqitej CEO i Akademisë së Regjistrimit, Harvey Mason Jr., si dhe disa të ftuar specialë.

Bordo
Shtator - No.63

SHKARKO VERSIONIN PDF