KreuCelebrity

Pallati i përgjigjet aludimeve mbi gjendjen shëndetësore të Kate Middleton!

Pallati i përgjigjet aludimeve mbi gjendjen shëndetësore të

Pallati Kensington i është përgjigjur shqetësimeve në lidhje me shëndetin e Princeshës së Uellsit pasi Princi William u kthye në punë dy ditë pasi humbi një shërbim përkujtimor për kumbarin e tij.

Princi i Uellsit vizitoi Sinagogën Western Marble Arch në Londër të enjten ku u takua me Renee Salt, 94 vjeç, një e mbijetuar e Holokaustit. Vizita simbolikisht e rëndësishme vjen në një kohë të tensioneve të rritura politike mbi luftën në Gaza.

Pallati i përgjigjet aludimeve mbi gjendjen shëndetësore të

Ndërkohë, një përditësim mbi shëndetin e Kate Middleton është zbuluar nga Kensington Palace teksa ajo shërohet nga operacioni në shtëpi.

Që nga kthimi i saj në shtëpi në Windsor në fund të janarit, princesha nuk është parë në publik, gjë që ka çuar në shqetësime në rritje për shëndetin e saj.Pallati i tha “The Independent” se Kate "po shkon mirë", duke iu përgjigjur në këtë mënyrë aludimeve të shumta. “Pallati Kensington e bëri të qartë në janar kohën për rikuperimin e Princeshës dhe ne do të ofrojmë vetëm përditësime të rëndësishme. Kjo direktivë është e vlefshme”. 

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF